Menu Close

Πρόγραμμα Β’ εξαμήνου


Έναρξη Β΄ εξαμήνου: 23/2/2022
Λήξη Β΄ εξαμήνου: 1/6/2022


ΗΜΕΡΟΜ.ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣΩΡΑ
23/2/2021Ανατομία του γεννητικού συστήματος της γυναίκας - Ανατομικές ανωμαλίες Μιχαλά Λίνα15.30-16.30
23/2/2021Διερεύνηση πρωτοπαθούς αμηνόρροιαςΜιχαλά Λίνα16.30-17.30
23/2/2022Διερεύνηση και αντιμετώπιση επανειλημμένων αποβολώνΚαλανταρίδου Σοφία17.30-18.30
24/2/2022Πρόωρη αποκόλληση πλακούνταΣηφάκης Σταύρος15.30-16.30
24/2/2022Εμβρυολογία του γυναικείου γεννητικού συστήματοςΚωνσταντινίδου Αναστασία16.00-17.30
24/2/2022GDRP στην ιατρική πράξη
Εμμανουήλ Λασκαρίδης17.30-18.30
3/3/2022Female and male hypogonadismT. Barber15.30-16.30
3/3/2022Η κύηση στη μεγάλη ηλικίαΠαπαγεωργίου Θ.16.30-17.30
3/3/2022Ανδρική Υπογονιμότητα (1)Σκολαρίκος Ανδρέας17.30-18.30
9/3/2022Αυτόματες και καθ’εξιν αποβολέςΔρακάκης Π.15.30-16.30
9/3/2022Φυσιολογικές μεταβολές κατά την κύησηΠαππά Καλλιόπη16.30-17.30
9/3/2022ΜετααναλύσειςΑλέξανδρος Σωτηριάδης17.30-18.30
10/3/2022GDRP στην κλινική έρευναΛασκαρίδης17.00-18.30
10/3/2022Νέοι μέθοδοι ελεγχόμενης διέγερσης των ωοθηκών στην εξωσωματική γονιμοποίησηΜακράκης Ευάγγελος15.30-17.00
10/3/2022Πρωτόκολλα IVF και ΚύησηΜακράκης Ευάγγελος17.00-18.30
16/3/2022ART και απόγονοι των παιδιών μετά από Υποβοηθούμενη ΑναπαραγωγήΚαλανταρίδου Σοφία15.30-16.30
16/3/2022Η σχέση ανοσολογικών παραγόντων και επανειλημμένων αποτυχιών εμφύτευσηςΜακρυγιαννάκης Αντώνης16.30-17.30
16/3/2022Εμφύτευση-ΠλακουντοποίησηΜακρυγιαννάκης Αντώνης17.30-18.30
17/3/2022ΧοριοαμνιονίνιδαΠαπαϊωάννου Γεώργιος15.30-16.30
17/3/2022Ανωμαλίες πρόσφυσης πλακούντα-επιπωματικός πλακούνταςΣωτηριάδης Αλέξανδρος16.30-17.30
17/3/2022Πρώιμη ωοθηκική ανεπάρκεια και γονιμότηταΚαλανταρίδου Σοφία17.30-18.30
23/3/2022Τροφοβλαστική νόσος του πλακούνταΧρέλιας Χαράλαμπος15.30-16.30
23/3/2022Developmental programming in uteroΓραμματόπουλος Δημήτρης16.30-17.30
23/3/2022Ανδρική Υπογονιμότητα (2)Σκολαρίκος Ανδρέας17.30-18.30
24/3/2022Ενδοκρινικές μεταβολές κατά τη κύησηΒαλσαμάκης Γεώργιος15.30-16.30
24/3/2022Ενδομήτριος θάνατος του εμβρύου. Η παθολογοανατομική εικόνα εμβρύου και πλακούνταΚωσταντινίδου Αναστασία16.30-17.30
24/3/2022ΑντισύλληψηΚαλανταρίδου Σοφία17.30-18.30
30/3/2022Υπερηχογράφημα αυχενικής διαφάνειαςΕλευθεριάδης Μακάριος15.30-16.30
30/3/2022Υπερηχογραφικό screening για δομικές ανωμαλίες του εμβρύουΑραβαντινός Λέων16.30-17.30
30/3/2022Θρομβοπροφύλαξη και κύησηΑθανασιάδης Απόστολος17.30-18.30
31/3/2022Fetal echocardiography: Basic Principles Charakida Marietta15.30-16.30
31/3/2022Υπερηχογραφικά προβλήματα-εξατομικευμένη προσέγγισηΠαπαϊωάννου Γεώργιος16.30-17.30
31/3/2022Τοκετός σε επίτοκο με COVID-19Καλανταρίδου Σοφία17.30-18.30
6/4/2022Εξωμήτριος ΚύησηΝικόλαος Ευαγγελινάκης15.30-16.30
6/4/2022Ενδομήτριος θάνατος (stillbirth: prediction-prevention)Ranjit Akolekar16.30-17.30
6/4/2022Μαιευτικές κακώσεις του ουροποιητικού συστήματοςΣκολαρίκος Ανδρέας17.30-18.30
7/4/2022Πολύδυμη κύηση-σύνδρομο υποκλοπής -ενδομήτριες επεμβάσεις [ΤΤΤS]Παπαϊωάννου Γεώργιος15.30-16.30
7/4/2022Fetal anomalies in the first trimesterW.Plasencia16.30-17.30
7/4/2022Παθολογία τραχήλου και κύησηΒρεκούσης Θωμάς17.30-18.30
13/4/2022Συγγενής διαφραγματοκήλη-Ενδομήτρια επέμβασηNicola Persico15.30-16.30
13/4/2022Υδράμνιο-AντιμετώπισηΑθανασόπουλος Νικόλαος16.30-17.30
13/4/2022Νεογνό μητέρας με λοίμωξη COVID-19Καραλέξη Μαρία17.30-18.30
14/4/2022Ισοανοσοποίηση- Διάγνωση και Αντιμετώπιση Κύησης με ισοανοσοποίηση- Ενδομήτρια μετάγγισηΠαπαϊωάννου Γεώργιος15.30-16.30
14/4/2022Εμβρυικός ύδρωπας: Παθοφυσιολογία, Διάγνωση, ΑντιμετώπισηΚασσάνος Δημήτριος16.30-17.30
14/4/2022Αντιμετώπιση νεογνού μητέρας με ΣΔ κύησηςΜπούτσικου Θεοδώρα17.30-18.30
27/4/2022Ενδομήτρια καθυστέρηση της ανάπτυξης(IUGR)-Διάγνωση και αντιμετώπισηΣωτηριάδης Αλέξανδρος15.30-16.30
27/4/2022Μαιευτική παρακολούθηση σε κύηση χαμηλού κινδύνουΑθανασόπουλος Νικόλαος16.30-17.30
27/4/2022Ανεπάρκεια τραχήλουΠαπαϊωάννου Γεώργιος17.30-18.30
28/4/2022Screening για προεκλαμψία στο 1ο και 2ο τρίμηνοΠαπαϊωάννου Γεώργιος15.30-16.30
28/4/2022Screening προεκλαμψίας-Αποτελέσματα πολυκεντρικής μελέτης ASPREΕυαγγελινάκης Νικόλαος16.30-17.30
28/4/2022HIV και κύησηΚαντζανού Μαρία17.30-18.30
4/5/2022Stress και αναπαραγωγήΖουμάκης Εμμανουήλ15.30-16.30
4/5/2022Ενδοκρινική υπέρταση και κύησηΠέππα Μελπομένη16.30-17.30
4/5/2022Νεφροπάθειες και κύησηΚαλογεροπούλου Σοφία17.30-18.30
5/5/2022Συγγενείς Λοιμώξεις και ΚύησηAντωνιάδου Αναστασία15.30-16.30
5/5/2022Ενδομήτριες Λοιμώξεις και έμβρυοΠαπαϊωάννου Γεώργιος16.30-17.30
5/5/2022Κυτταρομεγαλοϊός και περιγεννητική έκβασηΠαπαευαγγέλου Βάνα17.30-18.30
11/5/2022Άσκηση και ΚύησηΠαναγιώτης Χαλβατσιώτης15.30-16.30
11/5/2022Διατροφή και ΚύησηΧρήστος Παπαβαγγέλης16.30-17.30
11/5/2022Τερατογόνα στην ΚύησηΕλένη Φρυσίρα17.30-18.30
12/5/2022Φάρμακα και κύησηΠαπαϊωάννου Γεώργιος15.30-16.30
12/5/2022Ακτινοβολία και κύησηΕυστάθιος Ευσταθόπουλος16.30-17.30
12/5/2022Παχυσαρκία και κύησηΠέππα Μελπομένη17.30-18.30
25/5/2022Διαταραχές της ήβης, σπάνια σύνδρομα και εγκυμοσύνηΔεληγέωρογλου Ευθύμιος15.30-16.30
25/5/2022Υστεροσκόπηση στην υπογονιμότηταΧατζηπαπάς Ιωάννης16.30-17.30
25/5/2022Γονιμοποίηση ανθρώπινων εμβρύων και ανάπτυξη in vitroΝτινοπούλου Βασιλική17.30-18.30
26/5/2022Επεμβατικός τοκετός - Καισαρική τομήΧρέλιας Χαράλαμπος15.30-16.30
26/5/2022Παθήσεις γαστρεντερικού και κύησηΤριανταφὐλλου Κωνσταντίνος16.30-17.30
26/5/2022Παθήσεις θυρεοειδούς και κύησηΠέππα Μελπομένη17.30-18.30
1/6/2022Stress in uteroΧρούσος Γεώργιος15.30-16.30
1/6/2022Παχυσαρκία και υπογονιμότηταΨαλτοπούλου Θεοδώρα16.30-17.30
1/6/2022Κορτικοστεροειδή και κύησηΑθανασιάδης Απόστολος17.30-18.30